SZC logo

Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum

OM kód: 203039/003 | 6640 Csongrád, Gyöngyvirág utca 16/A

Intézmény logo

Hódmezővásárhelyi SzC Csongrádi Sághy Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • Órarend
 • KRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2022. máj. 11.


Berkes Ilona

  Csongrádi siker a Szakma Sztár 2022-n!

  Felvidéki Ákos, aranyérmes tanulónk!

  Csongrádi siker a Szakma Sztár 2022-n!
  Csongrádi siker a Szakma Sztár 2022-n!
   
  A Sághy tanulója nyerte a versenyt a Hűtő-és légtechnikai rendszerszerelő szakmában.
   
  A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében megvalósuló Szakma Kiváló Tanulója Verseny és az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny januárban lebonyolított írásbeli területi előválogatóján iskolánk három tanulója jutott tovább Hűtő- és légtechnikai rendszerszerelő szakmában.
   
  Ezt követően februárban a budapesti területi válogatón a szóbeli és gyakorlati verseny Gépészet szakmacsoport Épületgépészet ágazatban Hűtő- és légtechnikai rendszerszerelő szakmában a döntőbe jutott Felvidéki Ákos, iskolánk 11. A osztályos tanulója.
   
  A Szakma Sztár Fesztivált április 25. és 27. között Budapesten, a Hungexpo Zrt. területén rendezték meg. A döntő komplex gyakorlati versenyfeladatból állt. Az első versenynapon tanulónk Hűtőtechnikai rendszerszerelő feladatokban bizonyíthatott. A 240 perces feladatban nagyon jól teljesített, fölénybe került a versenytársaival szemben. A második napon a Légtechnikai rendszerszerelő feladat szintén 240 perces volt. A légcsatorna-elemek helyszínen történő méretre vágása és kiépítése rajz alapján szintén jól sikerült Ákosnak. A versenyben a szóbeli és gyakorlati vizsgafeladatokból egyaránt kimagaslóan teljesített tanulónk. A verseny eredményhirdetése április 27-én, a helyszínen nagyszabású ünnepség keretein belül történt. A versenyzők a színpadon vehették át az érmeiket és az oklevelet.
   
  A felkészítő tanárok Mészáros-Rózsa Angéla és Palásti István szaktanár, valamint Orosz Csaba gyakorlati szakoktató voltak.
   
  A mi érmünk a legcsillogóbb, az aranyérem - gratulálunk Ákos!
   
  Felvidéki Ákos megkapta az igazolást, ami alapján mentesül a szakmai vizsga alól. Az indulókat a verseny helyszínén külön tárgyjutamalomban részesítették a szakmai szponzorok. Tanulónk nevében is köszönjük a sok eszközt és szerszámot!
   
  Berkes Ilona
  gyakorlati oktatásvezető
   

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Könyvtárismereti foglalkozás

  Könyvtárismereti foglalkozás

  Könyvtárismereti foglalkozásán vettek részt iskolánk 9.D osztályos tanulói.

  2023. okt. 2.


  Veres Judit

  Új számítógépekkel indult a tanév

  Új számítógépekkel indult a tanév

  30 új számítógéppel indult a tanév a Hódmezővásárhelyi SzC Csongrádi Sághy Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumában

  2023. szept. 21.


  Anonymus

  Sághy Mihályra emlékeztünk

  Sághy Mihályra emlékeztünk

  Sághy Mihályra emlékeztünk

  2023. szept. 21.


  Berkes Ilona


  Partnereink

  • Innovatív Képzéstámogató Központ
  • Határtalanul
  SZC logo

  Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Hódmezővásárhelyi SzC Csongrádi Sághy Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

    6640 Csongrád, Gyöngyvirág utca 16/A

   • Telefon: +36-63-570-425

    E-mail: saghy@saghy.hu

    OM azonosító: 203039/003

    Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/002526


   2023Hódmezővásárhelyi SzC Csongrádi Sághy Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium